Uzaktan Eğitim Sürecinde Neler Yapacağız? Eba Şifresi Nasıl Alınır ?

Sevgili Öğrenciler Ve Veliler ; 

Corona Virüsüne Tedbir Amaçlı Okullara İki Hafta Ara Verilmiştir.  Bu ara tatilde ilk hafta öğrencilerimiz evlerinde dinleneceklerdir. İkinci hafta ise dersleri uzaktan eğitim ile EBA üzerinden ve TRT kanalları üzerinden takip edecekler.   

Bakanımız Ziya Selçuk'un iki haftalık tatil ile ilgili açıklaması şu şekildedir ; 

ilk ve orta dereceli tüm okullarımızda haftalık ders programları yeniden yapılandırılarak EBA ile internet üzerinden ve TRT aracılığıyla da televizyon ekranlarından gerekli telafi eğitimi desteği sunulacak. Bununla ilgili olarak hangi teknolojiyle hangi içeriği hangi şekilde vereceğimize ilişkin bir altyapı hazırladık. Öğretim kademelerine göre hangi araç, internet mi, televizyon mu, diğer kanallar mı, tam gün mü, yarım gün mü, 24 saat mi, senkron mu, asenkron mu olacak bunlarla ilgili de tüm altyapı hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette. Bunu sizlerle de paylaşacağız. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerimiz, EBA Akademik Destek platformu üzerinden, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında merkezi sınava hazırlanan öğrencilerimiz de yine EBA üzerinden sunduğumuz ücretsiz destek aracılığıyla hazırlıklarına devam edebileceklerdir. EBA kullanımında bütün operatörlerden ücretsiz 3 GB internet erişimi imkanı sağlandığını buradan bir kez daha hatırlatmak isteriz."  

 EBA ŞİFRENİZİ AŞAĞIDAKİ  ŞİFRE ALMA BASAMAKLARINI İZLEYEREK ALABİLİRSİNİZ.  EĞER HALA ŞİFRENİZİ ALAMIYORSANIZ OKULUMUZUN İNSTAGRAM SAYFASI OLAN

@alicevatorta34 HESABINA  ''TC KİMLİK NO, AD-SOYAD VE OKUL NUMARASI''  BİLGİLERİNİZLE BİZLERE BAŞVURABİLİRSİNİZ. 

14-03-202014-03-2020

Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır.(0)