Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un Yaptığı Açıklamaların Özeti

Sayın Bakanımızın açıklamaları özet :

--Nisandaki ara tatil öne alınarak 2 hafta tatil ilan edildi.

--Öğretmenler de okula gelmeyecek ancak acil durumlarda çağrılma ihtimaline karşı bulundukları şehri terk etmeyeceklerdir.

--İlk 1 hafta öğrenciler dinlenecek.

 --Uzaktan Öğrenme Sistemi ilk kez uygulanacak ve tatilin 2. Haftası yani 23 Martta uzaktan eğitim başlayacak. Uzaktan Eğitim EBA aracılığı ile yapılacak. 

--Her sınıf düzeyinde yeni ders programları hazırlanacak ve yeni Haftalık ders programı en kısa zamanda www.eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.

--Okullar açıldığı zaman gerekirse yüzyüze telafi eğitimleri yapılacak.

--Uzaktan eğitim için EBA'ya alternatif televizyon internet vb yöntemler de uygulanacak. 

--Ders Programları yarım gün ya da tam gün yapilabilecek. Tüm altyapı hazırlıkları hazır, eba.gov.tr üzerinden duyurulacak. 

--YKS ve LGS hazırlıkları EBA üzerinden özel programlarla devam edecek.

--EBA'ya ücretsiz erişim sağlanıyor. Tüm veliler ve öğrenciler cep telefonlarına EBA yi indirerek aylık 3 GB'a kadar ücretsiz erişimi sağlamaları gerekiyor.

--EBA'da öğretmenler ogrencileri ve sınıfları ile kendi gruplarını oluşturarak öğrencilere ödev gönderebilecek, takibini yaparak derslerini devam ettireceklerdir.

--Öğretmenler ve yardımcı personel için de uzaktan mesleki gelişim programları düzenlenecek. 

--4440632 'den veliler ve öğrenciler süreç hakkında bilgi alabilecekler.

--Tatilin 1. Haftası çocuklar dinlenecekler ancak mutlaka okuma becerilerini geliştirecek ve öğretmenlerinin yönlendirmesi ile çocuk edebiyatı ve eserleri okunacak. 

--Tüm ayrıntılar ve senaryolar yarından itibaren eba.gov.tr üzerinden açıklanacak. 

 --Özel okullar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Anaokulu ve Kreşler de tatil olacak.

--Uzaktan eğitim bugün için 1 hafta planlanıyor ama virüsün gelişim evresi doğrultusunda uzatma ve öğrencilerin sınavları da dahil olmak üzere tüm senaryolar hazır. Tatil uzayabilir de.

--Tüm bu tedbirler 16 Mart Pazartesi itibariyle başlayacak, dolayısıyla bu haftasonu tum kurslar ve merkezi sınavlar yapılacak.

 


Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır.(0)