Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme Faaliyetlerimiz Devam Ediyor

Okulumuz bahçesinde tüm alanlara ait stantlar bölüm şefleri koordinasyonunda alan öğretmenleri ve öğrencilerin işbirliğiyle düzenlenmiştir.

Açılış programı sunumunu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Nafiye Karakoç üstlenmiş olup, program okul müdürü Lütfüye Kul un konuşmaları ile başlamıştır. Moda Tasarımı alanı tarafından ünlü ressamların tablolarının uygulandığı elbiselerden oluşan defilenin ardından Grafik ve Fotoğraf alanı sergi açılışı gerçekleştirilmiştir. Program alanlara ait stantların gezilmesi ile devam etmiştir. Davetli olan okul öğrencileri stantları gezerek yapılan uygulamaları izlemişlerdir. Burada yapılan tanıtımın ardından okul rehber öğretmenlerimiz eşliğinde okulumuzda bulunan atölyeler gezilerek öğrencilerin mesleki eğitim ortamlarını daha yakından tanıması sağlanmıştır.

Bireylere ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, tavır ve meslek ahlakını kazandırmanın önemine hizmet eden meslekî ve teknik eğitimde sektörün iş gücü ihtiyacına cevap verebilecek niteliğe sahip, gelişen teknolojiye uyum sağlayabilen, paydaşların planlama ve karar alma süreçlerine etkin katıldığı bir yapının kurulması amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda okulumuza davet edilen ortaokulların son sınıf öğrencilerine, bir üst eğitim kurumu seçiminde ve geleceklerini şekillendirme sürecinde farklı yetenek ve ilgi alanlarına hitap eden alternatiflerle tanışma fırsatı sunulmuştur.

Emekleri için öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.

Trabzon Ortahisar Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yorumlar (0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)