LİSELERE GİRİŞ SINAVI ÖNCESİ DİKKAT!
Liselere giriş sınavına günler kala bilinmesi gerekenlerle ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir video yayınladı.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

20 Haziran 2020 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN LGS (Sınavla Öğrenci Alacak Liselere Giriş) SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZ, KENDİ OKULUMUZDA SINAVA GİRECEKLERDİR. SINAV GİRİŞ BELGELERİ SIRALARINDA HAZIRDIR. SADECE SINAVA GELİRKEN NÜFUS CÜZDANLARINI, KENDİLERİNE AİT 2 ADET KURŞUN KALEM, KALEMTIRAŞ, YUMUŞAK İZ BIRAKMAYAN SİLGİ VE SULARINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. OKUL BİNASINA SOSYAL MESAFE KURALINA GÖRE ALINACAK OLAN ÖĞRENCİLERİMİZ SINAV BAŞLAMA SAATİNDEN EN AZ 35-40 DAKİKA ÖNCE (En geç 09:00 da) OKULDA OLMALARINDA FAYDA VARDIR. VELİLERİMİZ OKUL BAHÇESİNE ALINMAYACAKTIR. BİLGİLERİNİZE SUNULUR, SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ. UNUTMAYIN OKUL İDAREMİZ OLARAK BİZ YANINIZDA OLACAĞIZ... BAŞARILAR.

KALEM VE KALEMTRAŞ ÖNEMLİ
Adayların Nüfus Cüzdanları ile birlikte LGS'de kullanmak için en az iki tane koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi ile şeffaf şişe içerisinde içme sularını yanlarında bulundurması öneriliyor.

     

BUNLARI SAKIN YANINIZA ALMAYIN
Öğrenciler, sınav salonlarına alınırken üzerlerinde kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, şeker ölçüm cihazı ve benzeri) hariç, çanta, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, delici ve kesici aletlerle sınav binasına alınmayacak. Öğrenciler, bu araçlarla sınava alınmayacağı gibi sınav anında yanında bulunduğu tespit edilirse kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle sınavı tutanakla geçersiz sayılacaktır. 

Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)