10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı

 10 Kasım Atatürk´ü Anma  Programı 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde; sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. Bu kapsamda, okulumuzda; 10 Kasım Atatürk´ü Anma  Programı düzenlendi. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasından sonra, günün anlam ve önemi akkında Okul Müdür Yardımcımız Murat DEMİREL konuşma yaptı. Prograsmda öğrenciler tarafından şiirler ve günün anlam ve önemi hakkında yazılarını okudular. Programda emeği geçen;Okul Müdür Yardımcımız  Murat DEMİREL, okulumuz sınıf Öğretmenleri; Mukaddes SİPAHİ ve Emine BOZ'a teşekkür ederiz. Anma programından, kareler;

11-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-202011-11-2020

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde; sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Her şartta milletine koşulsuz güvenen ve  "Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır." diyen bu büyük komutan ve devlet adamı, milli iradeyi her şeyin üstünde tutarak ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmayı hedef göstermiştir. Ulusal egemenliğine ve onuruna doğrudan sahip olmanın kıymetini iyi bilen, varlığını milletine adayan, milli ve manevi değerlerin ışığında aklın ve bilimin öncülüğünde halkını bu ideal etrafında birleştirmeyi başarmış bir liderdir.

En büyük mirası olan cumhuriyetimizi, "Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir." ifadesi ile tanımlayarak sadece bölgesinde güçlü bir ülke değil, mazlum milletlere de umut olan bir Türkiye idealini gerçekleştirme yolunda ilk adımı atmıştır.

Millî Eğitim camiası olarak bizlere düşen görev; Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma idealine ve yüksek bir ahlak anlayışına sahip nesiller yetiştirmektir. Bu minvalde millî ve manevi değerlerimizin aydınlığında hayata hazırladığımız evlatlarımız, "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun milletine emanet ettiği cumhuriyet başta olmak üzere tüm değerlere sahip çıkma azminde ve kararlılığında olacaktır.

Bu duygularla ebediyete irtihal edişinin 82. yıldönümü dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah'tan rahmet diliyor, şehitlerimizi, gazilerimizi ve vatanı için mücadele etmiş tüm ecdadımızı minnetle anıyorum. 

Kaynak:

 http://yalova.meb.gov.tr/www/il-milli-egitim-mudurumuz-dr-abdulaziz-yeniyol-10-kasim-ataturku-anma-gunu-mesaji/icerik/3817

Dr. Abdülaziz Yeniyol
İl Millî Eğitim Müdürü

Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)