ZİYA ÖĞRETMENİN İLK VELİ BULUŞMASI ANNELERLE

"Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen Veli Buluşmaları" kapsamında ilk çevrim içi toplantıyı anneler ile gerçekleştirdi.  Bakan Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde çocukların eğitimiyle ilgili sorumluluğu da tam zamanlı üstlenen annelerle süreci değerlendirdi."

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen Veli Buluşmaları" kapsamında ilk çevrim içi toplantıyı anneler ile gerçekleştirdi.  Bakan Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde çocukların eğitimiyle ilgili sorumluluğu da tam zamanlı üstlenen annelerle süreci değerlendirdi.  

Salgın süreci öncesinde velilerle yüz yüze buluşmalar gerçekleştiren Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenler ve öğrencilerin ardından veliler ile çevrim içi ortamda buluşuyor.  

Bu kapsamda düzenlenen "Ziya Öğretmenle Veli Buluşmaları" nın ilki "Annelerle Salgın ve Uzaktan Eğitim Üzerine" başlığıyla gerçekleştirildi.  

Türkiye'nin dört bir yanından annelerle buluşan Bakan Selçuk, "Salgının başladığı ilk günden beri zaten fazla olan ebeveynlik rollerinize yenileri eklendi ve 24 saat annelik yapmak durumunda kaldınız. Evde, sayısız kalemde işleriniz var. Bu işlerinizin içinde sizlerin en çok önemsediği ve gönlüyle yaptığı iş biliyorum: Onlar, evlatlarınızla ilgili olanlar... Annelik tam zamanlı bir mesai; ödülü evladın sıcak bir gülümsemesi, gün bittiğinde bir odada sağlıkla uyuması... Bu; izah edilmesi, yaşamada anlaşılması mümkün olmayan bir yaşam biçimi." diyerek sözlerine başladı.    

Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.

Kaynak: https://kago.meb.k12.tr
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)