Yenilenebilir Enerji Kaynakları İle Çalışan Otonom Damlama Sulama Sistemi

Yenilenebilir Enerji Sistemleri alan şefimiz Mustafa Erdem BERK, Yenilenebilir Enerji Sistemleri alan öğretmenimiz Koray GÖKTEKİN ve Yenilenebilir Enerji Sistemleri alan öğretmenimiz Şenol ARDIÇ tarafından Yenilenebilir Enerji Teknolojileri AR-GE Merkezi çalışmaları kapsamında şebekeden bağımsız olarak yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışan otonom damlama sulama sistemi tasarlanmış ve sistemin kurulumu yapılmıştır. 

Firma görüşleri ve paydaş destekleri ile ticarileştirilebilir bir ürün, fikri mülkiyet ve seri üretim yapılabilmesi için görüşmelerimiz alan öğretmenimiz Koray GÖKTEKİN tarafından sürdürülmektedir. Çalışmalar kapsamında teknik bilgi birikimlerini bizimle paylaşan firmalara teşekkür eder ve ortak çalışmalarımızın devamlılığını temenni ederiz. En kısa zamanda yurt dışında üretilen bu sistemi yerli ve milli üretim ile ülkemiz ekonomisine kazandırmayı hedeflemekteyiz.  Damlama sulama sistemi kurulan alanın çevre düzenlemesi Denizli Büyükşehir Belediyesi destekleri ile yapılacaktır.

 

Bu ilk proje çalışmamızın güzel başlangıçlara vesile olmasını temenni eder, Türkiye'de mesleki eğitimde paradigma değişimine imza atarak algının olumlu yönde değişimine katkı veren Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya SELÇUK ve Bakan Yardımcımız sayın Mahmut ÖZER' e, okulumuzu tüm Türkiye' de belirlenen 30 AR-GE Merkezinden biri olarak seçerek onurlandıran Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz sayın Kemal Varın NUMANOĞLU' na ve sayın daire başkanlarımıza, eğitimi her zaman birinci öncelik olarak gören sayın Denizli Valimiz Ali Fuat ATİK' e, AR-GE Merkezinin kurulum ve gelişim sürecine  destek vererek bu desteklerini İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle imzalanacak protokolle pekiştirecek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız (Enerji Kentleri Birliği Başkanı) sayın Osman ZOLAN'a ve bu ilk adımlarımızı atmaya başladığımız  dönemde bizlere her zaman olduğu gibi en güzel şekilde rehberlik ederek üzerimizden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut OĞUZ'a şükranlarımızı arz ediyoruz.

                                                                                                                                                                                        

 Proje raporunun giriş bölümünü incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

OTONOM DAMLAMA SULAMA SİSTEMİ

 

26-07-202026-07-202026-07-202026-07-202026-07-202026-07-202026-07-202026-07-202026-07-202026-07-202026-07-2020

Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 30 karakter olmalıdır.(0)