OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİMDE İKİNCİ AŞAMA 12 EKİM PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLADI.Milli Eğitim Bakanlığı Yüzyüze Eğitim İçin Kamu Spotu Yayınladı İzlemek İçin Tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı Yüzyüze Eğitim İçin Kamu Spotu Yayınladı İzlemek İçin Tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı Yüzyüze Eğitim İçin Kamu Spotu Yayınladı İzlemek İçin Tıklayınız 

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak. Ayrıca ilkokullarda ve ortaokul 8. sınıflarda valilik kararıyla cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecek.   Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak.    

İlkokul ve Ortaokullarda Türkçe, Hayat Bilgisi, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak. İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıflarda ise Türkçe,  Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,  yabancı dil, Kur'an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek.  

Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak, uzaktan eğitimlerde bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler okul yönetimlerince alınacak.  

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak.

        Sağlık Bakanlığının Açıkladığı Uyulması Gereken 14 Kural 

 1. Ellerinizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye boyunca ovalayarak yıkayın.

 2. Soğuk algınlığı belirtileri gösteren kişilerle aranıza en az 3-4 adım mesafe koyun.

 3. Öksürme veya hapşırma sırasında ağız ve burunu tek kullanımlık mendille kapatın. Mendil yoksa dirseğin iç kısmını kullanın.

 4. Tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçının.

 5. Ellerinizle gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza dokunmayın.

 6. Yurt dışı seyahatlerinizi iptal edin ya da erteleyin.

 7. Yurt dışından dönüşte ilk 14 günü evinizde geçirin.

 8. Bulunduğunuz ortamları sık sık havalandırın.

 9. Kıyafetlerinizi 60-90°C'de normal deterjanla yıkayın.

 10. Kapı kolları, armatürler, lavabolar gibi sık kullandığınız yüzeyleri su ve deterjanla her gün temizleyin.

 11. Soğuk algınlığı belirtileriniz varsa yaşlılar ve kronik hastalığı olanlarla temas etmeyin, maske takmadan dışarı çıkmayın.

 12. Havlu gibi kişisel eşyalarınızı ortak kullanmayın.

 13. Bol sıvı tüketin, dengeli beslenin, uyku düzeninize dikkat edin.

 14. Düşmeyen ateş, öksürük, ve nefes darlığınız varsa, maske takarak bir sağlık kuruluşuna başvurun.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yüzyüze Eğitim İçin Kamu Spotu Yayınladı İzlemek İçin Tıklayınız

 

Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)