Okul Meclisi Seçim Süreci Başlıyor

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER!

OKUL MECLİSİ SEÇİMLERİ BAŞLIYOR!!!

2017-2018 Eğitim öğretim Yılı Okul Öğrenci Meclisi Seçimleri 12/10/2017 günü Okul Seçim Takviminin ilanı ile başlayacak ve seçim süreci 25/10/2017 Çarşamba günü yapılacak Okul Öğrenci Meclis Başkanının Seçim Sonucunun ilanı ile son bulacaktır.

Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimlerinin Amacı: Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; Öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasıdır.”

Hepimiz için başarılı ve güzel bir seçim süreci olmasını diliyoruz.

OKUL ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI SEÇİM TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi” doğrultusunda okulumuzdaki seçim işleri aşağıdaki takvime göre yapılacaktır.

13-10-2017

Paylaş
Kaynak: Bu haber, okulun M.E.B.'na bağlı internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait hatalı veya yanlış bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
YORUM YAZ
 
İlk yorum yapan siz olun.