Öğrencilerin Bilim ve Teknoloji Dünyasına Online Erişimi Artıran Yayınlar!

Öğrencilerimizin TÜBİTAK ilgili online yayınları takip etmesinin yanında okulumuz kütüphanesi basılı yayınlarını ekleyip onların kullanımına sunduk.

TÜBİTAK destekli yayınlar, öğrencilerin bilim ve teknoloji dünyasına daha fazla erişim sağlamalarına yardımcı oluyor. Bilim ve teknoloji konularında yayın yapan TÜBİTAK, öğrencilerin bu konulara ilgilerini artırmak için çeşitli web siteleri aracılığıyla online yayınlar yapıyor.

 

Bilim, teknoloji ve yenilikçilik alanında yayın yapan web siteleri, öğrencilerin farklı yaş gruplarına göre düzenlenmiş içerikler sunuyor. Örneğin, Bilim Çocuk web sitesi, ilkokul öğrencileri için bilim ve teknoloji ile ilgili ilginç ve eğlenceli bilgiler sunuyor. Meraklı Minikler ise anaokulu öğrencilerine yönelik etkinlik ve oyunlar sunarken, Bilim Genç web sitesi lise öğrencileri için özel olarak tasarlanmış içerikler sunuyor.

 

Öğrenciler, TÜBİTAK destekli yayınları online takip edebilir ve sınıf düzeylerinde paylaşımlar yapabilirler. Bu sayede, öğrencilerin bilim ve teknoloji alanında daha fazla bilgi sahibi olmaları ve bu alana olan ilgilerini artırmaları amaçlanıyor.

Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.

Şırnak Cizre Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu

Yorumlar (0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)