İOKBS Sınav Yerleri Açıklandı!!!

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl bursluluk sınavına katılacak olan adayların giriş belgelerini erişime açtı. Sınavın gerçekleştirileceği güne 10 günden az bir süre kalırken giriş belgeleri için verilen süre de tamamlanmış oldu.

İOKBS SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI!

MEB bursluluk sınavı takviminde giriş belgelerinin sınavdan en az 7 gün önce yayınlanacağını belirtmişti. Buna göre İOKBS'nin 5 Eylül 2020 günü yapılacağı göz önüne alınırsa sınav giriş belgelerinin bugün yayınlanması bekleniyordu. MEB beklenen açıklamayı yaptı ve giriş belgelerini 27 Ağustos'ta açıkladı.

İOKBS SINAV YERLERİ (BURSLULUK SINAVI) NASIL ÖĞRENİLİR?

Sınav giriş yerleri MEB tarafından 'meb.gov.tr" adresinde yer alan bağlantı üzerinden öğrenilebilecek. TC kimlik numarası, doğum tarihi ve doğrulama kodu girilerek sorgulama yapılabilecek.

SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

    Videoyu Oynat

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınava katılacak tüm adaylara toplamda 100 soru sorulacak. Sınavda 4'er seçenekli 100 soru için, sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacak

Sonuçlar ise 28 Eylül 2020 günü ilan edilecek.

BURSLAR NE ZAMAN YATACAK?

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenecek.

 

Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)