İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Görevine Başladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Görevine Başladı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ´ün göreve başlama mesajı;

 

Değerli meslektaşlarım, eğitim çalışanları, sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler;

08 Mart 2018 tarihi itibarıyla Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum.

Safranbolu  eğitim, kültürüne  ve Safranbolu´daki tüm eğitim paydaşlarına  hizmet etmeyi nasip eden Allah´a şükrediyor, bizi bu göreve layık gören devlet büyüklerimize de teşekkürü bir borç biliyorum.

Güzel şehrimiz Safranbolu, geçmişi ve birikimi itibarıyla, artan bir dinamizme sahip olan bir dünya kentidir. Safranbolu’nun eğitimden sorumlu yöneticisi olmaktan büyük onur duyuyor, benden önce şehrimizde eğitim ve kültür alanında çalışmış ve emeği geçmiş, başta ilçe milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederim. Eğitimin bütün kademelerinde görev almış bir eğitimci olarak, Safranbolu ilçemize yeni bir anlayışla hep birlikte daha ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz. 

Çalışma arkadaşlarımız, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve en önemlisi de eğitimin mimarı öğretmenlerimiz, çocuklarını bize emanet eden velilerimizle beraber organize olarak çocuklarımıza en güzel eğitim ve altyapı imkanlarını sağlamanın temel görevimiz olduğu bilinci ile hareket edeceğiz.

21. yüzyıl nesline gerekli olan temel becerileri kazanmış, teknolojik ve bilimsel yenilikleri takip edebilen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, evrensel değerleri tanıyan, güçlü Türkiye’nin neferi, her bakımdan sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmek temel görevimiz olacaktır.

Bizler; Büyük ve güçlü  Türkiye idealinin   bir neferi olduğumuzu unutmadan, bakanlığımızın eğitim vizyonu çerçevesinde, yerel değerlerimize saygılı, inovasyona dayalı bir anlayışla, sorun çözmeye odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacağız. Kaybedecek bir insanımızın, kaybedecek bir saniyemizin olmadığı şuuru ile fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden değerli yöneticilerimiz ile birlikte Safranbolu’muzu  eğitim-öğretim alanında ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. 

Eğitim süreçlerinde aslolan eğitimin niteliği ve içeriğidir. Bu anlamda da özellikle yapacağımız planlamalarla öğrencinin aklına, kalbine ve sosyal çevresine hitap edecek şekilde onu yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız.

Karşılıklı sevgi, saygı, güven, hoşgörü ve yardımlaşmaya dayalı bir eğitim ortamı içinde birlikte yapacağımız çalışmalarla eğitim alanında da birçok başarıya imza atacağımıza inanıyor, yeni dönemin başta öğrencilerimiz, öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız, nihayetinde Safranbolu’muz için hayırlı olmasını diliyorum.

Okul: Karabük Safranbolu Karabük Safranbolu İmkb Güzel Sanatlar Lisesi
Kaynak: Bu haber, okulun M.E.B.'na bağlı internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait hatalı veya yanlış bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
YORUM YAZ
 
İlk yorum yapan siz olun.
Ara