Hasret BOZKURT AVRUPA ŞAMPİYONU

Antalya´nın Manavgat İlçesi´nde düzenlenen 25´inci Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası´nda Türk sporcuları 7 altın, 5 gümüş, 13 bronz olmak üzere toplam 25 madalya kazandı.

İkinci günde dereceye giren sporcular şöyle:
KADINLAR:
57 kg 1.Hasret Bozkurt (Türkiye), 2. KhanifaTugusheva (Kazakistan), 3. Habibe Afyonlu (Türkiye), 3. Dilay Tekin (Türkiye)


 Manavgat´ın Kızılağaç turizm merkezinde bir otelde Türk Judosunun kurucularından Nazım Canca adına geleneksel olarak 25 yıldır yapılan turnuvaya 23 ülkeden 142 kadın, 223 erkek sporcu katıldı. Toplam 365 sporcunun mücadele ettiği turnuvada Türkiye´yi 76 erkek, 68 kadın olmak üzere 144 sporcu temsil ediyor.
Son gün müsabakalarında 8 sıklette tatamiye çıkan judocularımız, kadınlarda 2 altın, 1 gümüş ve 6 bronz, erkeklerde ise 1 altın ve 1 bronz olmak üzere toplamda 3 altın, 1 gümüş ve 7 bronz madalya kazandı.
İki gün süren turnuvada Türkiye genel toplamda 7 altın, 5 gümüş ve 13 bronz olmak üzere toplamda kazandığı 25 madalya ile turnuvada madalya sıralamasında birinci oldu.

Okul: Bartın Merkez Mehmet Akif Ersoy Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
Kaynak: Bu haber, okulun M.E.B.'na bağlı internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait hatalı veya yanlış bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
YORUM YAZ
 
İlk yorum yapan siz olun.
Ara