EBA Yarışmaları

Öğretmen Konulu EBA Yarışmaları Başladı

     Eğitim sürecinin en önemli paydaşları olan öğretmen ve öğrencilerin gözü ile eğitimin görsel boyutunun ortaya çıkarılması, EBA´nın tanıtımında farkındalık oluşturması, sanat etkinliklerinin öğretmen ve öğrenciler arasında yaygınlaştırılması amacıyla, YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okul öğretmen ve öğrencilerine yönelik EBA Yarışmaları düzenlenmiştir.

          Bu kapsamda; Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmenler ile lise öğnrecilerine yönelik iki kategoride, "Öğretmen" konulu EBA-Resim 2. Resim Yarışması, EBA-Kadraj 4. Fotoğraf Yarışması ve EBA-Film 4. Kısa Film Yarışması düzenlenmiştir.

          Ayrıca bağanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel okullardaki öğretmenlere yönelik "Milli, Manevi, Kültürel ve Evrensel Değerler" konulu EBA-Senaryo 1. Kısa Film Senaryosu Yarışması düzenlenmiştir.

          Yukarıda belirtilen yarışma etkinliklerine ilişkin detaylı bilgi EBA Eğitim portalı içerisinde "Yarışma" (http://www.eba.gov.tr/yarisma) başlığı altında yer almaktadır.

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü

Paylaş
Kaynak: Bu haber, okulun M.E.B.'na bağlı internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait hatalı veya yanlış bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
YORUM YAZ
 
İlk yorum yapan siz olun.