Çocuk İstismarının Nedenleri Ve Koruyucu Önlemleri Çalıştayı Gerçekleşti.

Kadem İzmir Temsilciliği Çocuk İstismarının Nedenleri Ve Koruyucu Önlemleri Çalıştayı Balçova Termal Otel’de Gerçekleşti.

Balçova Termal Otel’de düzenlenen çalıştay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan İzmir KADEM İl Başkanı Av. Gamze KIZILIRMAK çocuk istismarının çağın önde gelen sorunlarından biri haline geldiğini ve geleceği tehdit ettiğini belirterek, “Çocuk istismarı tüm dünyada yükselen bir insanlık suçudur. Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan istatistiklere bakıldığımızda, yetişkinlerin dörtte birini, çocukken istismara maruz kaldığı ve her 5 kadından1’nin ve her 13 erkekten birinin çocukken cinsel istismara maruz kaldığı yönünde veriler var.

Bizle bugün burada çocuklarımıza daha iyi bir dünya sunmak için bu meselede bölgemiz ve ilimiz adına uzman kişilerden oluşan 110 katılımcımız bulunmaktadır.2 gün sürecek çalıştayımız 4 ayrı masada 3 oturumda değerli katılımcılarımızla istismarın nedenleri ve çözüm önerilerik onuşalacak ve raporlaştırılarak Ankara’da karar mekanizması konumunda olan kurumlara iletilecektir.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürmüz Sayın Ömer YAHŞİ’ninde katıldığı Çalıştaya İstanbul Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şevki SÖZEN,İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Necmi Uğur Kamber,Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fak. Dekan V. Prof. Dr. Alev Fatoş PARSA ve birçok akademisyen ve kurum müdürleri katıldı.

09-04-2018

Paylaş
Kaynak: Bu haber, okulun M.E.B.'na bağlı internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait hatalı veya yanlış bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
YORUM YAZ
 
İlk yorum yapan siz olun.