8. Sınıf Öğrencilerimizin Türkçe Matematik Fen Bilimleri T. C İ. Tarihi ve Atatürkçülük,ingilizce, Din K. ve Ahlak Bilgisi Sınavları Ortak Sınav Şeklinde Yapılacak

8.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN TÜRKÇE MATEMATİK FEN BİLİMLERİ,T.C İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK, İNGİLİZCE ,DİN K.VE AHLAK BİLGİSİ DERSLERİNİN 1.YAZILI SINAVLARI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN 9-10-10 KASIM 2021 TARİHLERİNDE TÜM İLDE AYNI ANDA YAPILACAKTIR.

9 KASIM SALI GÜNÜ :TÜRKÇE VE İNGİLİZCE SINAVLARI

10 KASIM ÇARŞAMBA GÜNÜ:MATEMATİK İLE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERSİ SINAVLARI

11 KASIM PERŞEMBE GÜNÜ:FEN BİLİMLERİ İLE T.C İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK DERSLERİNDEN ORTAK SINAV YAPILACAKTIR.

BU SINAVLARI ÖĞRENCİLERİMİZİN 1.YAZILI SINAVI YERİNE GEÇECEĞİNDEN DOLAYI BU SINAVLARDAN YÜKSEK PUANLAR ALMALARI ÇOK ÖNEMLİDİR.DOLAYISIYLA ÖĞRENCİLERİMİZİN BU SINAVLARA ÖNCEDEN ÇOK ÇALIŞARAK GİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.BU KONUDA ÖĞRENCİLERİMİZE GEREKLİ BİLGİLENDRİMELER OKUL İDARESİ VE ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN YAPILMIŞTIR VE YAPILMAYA DEVAM EDİLMEKTEDİR.REHBER ÖĞRETMENLERİMİZİN DE BU KONUDA GAYRETLİ VE RUTİN ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.aNCAK BU KONUDADEĞERLİ  VELİLERİMİZE DE ÖĞRENCİLERİNİ DERS ÇALIŞMAYA SINAVLARA HAZIRLAMAYA TEŞVİK ETMELERİ VE ONLARI TAKİP ETMELERİ ÇOK ÖNEMLİDİR.

 ÖĞRENCİLERİMİZ 8.SINIFTAN MEZUN OLDUKTAN SONRA  LİSELERE BÜYÜK ÖLÇÜDE YEREL YERLEŞTİRME İLE YANİ 6.7.8.SINIFIN AĞIRLIKLI NOT ORTALAMASINA GÖRE TERCİH YAPARAK YERLEŞMEKTEDİRLER.DOLAYISI İLE 6.7.8. SINIFIN ORTALAMALARI  NE KADAR YÜKSEK OLURSA ÖĞRENCİMİZİNDE  İSTEDİĞİ OKULA YERLEŞMESİ MÜMKÜN OLABİLECEKTİR.

   ÖZETLE ÖĞRENCİLERİMİZ  OKULUMUZDAKİ GİRDİKLERİ HER SINAVDAN YÜKSEK PUAN ALMALARI VE ORTALAMALARINI YÜKSEK TUTMALARI LİSELERE YERLEŞME AÇISINDAN DA ÇOK       ÖNEMLİDİR.BUNUN İÇİNDE  SINAVLARA ÇALIŞARAK GİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.BU KONUDA VELİLERİMİZEDE GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR.

SEVGİLİ ÖĞRETNCİLER LÜTFEN LÜTFEN DERSLERİMİZE ÇOK ÇALIŞARAK SINAVLARIMIZA GİRELİM VE BAŞARILI PUANLAR ALMAYA GAYRET EDELİM.SİZLER ÇOK DEEĞERLİSİNİZ VE BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ .BU VATAN SİZLERİN ELLERİNDE YÜKSELECEK VE DAİMA İLERİYE GİDECEKTİR.

BÜTÜN SINAVLARDA BAŞARILI OLMANIZI DİLER SAĞLIKLI VE HUZURLU GÜNLER DİLERİM.

Haberin devamını okumak için buraya tıklayınız.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Yavuz Selim Ortaokulu

Yorumlar (0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)