3 ARLIK ENGELLİLER GÜNÜ

GAZİPAŞA AV.KEMAL AKÇA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edilmiştir. 1992 yılından bu tarafa Ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek bu alanda toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

Dünya Engelliler Gününde yapılan etkinliklerle engelli bireylere yönelik olumlu tutum ve davranışlar sergilemenin önemine dikkat çekilmesi, onların toplumsal yaşama katılımda karşılaştıkları güçlüklerin fark edilmesi, hayatın her alanında var olmalarını sağlayacak ve yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemeler yapılmasının ne kadar kıymetli olduğunun anlaşılması amaçlanmıştır.

Bu kapsamda;  "https://orgm.meb.gov.tr/www/3-aralik-dunya-engelliler-gunu/icerik/1498" adresinde yer alan dijital içerikler okulumuz web sayfasında yayımlanmıştır.  Okulumuz rehber öğretmeni ve özel eğitim öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu 1 adet slayt ve broşürler, okulumuzun çevrimiçi gruplarından paylaşılmıştır. Aynı zamanda özel öğretim öğretmenimiz tarafından, MEB'e bağlı kurumların ve üniversitelerin bu hafta içerisinde engelliler günü kapsamında gerçekleştirecekleri etkinlikler paylaşılarak, öğretmenlerimizin katılımı istenmiştir.

Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)