102 YENİ ÖĞRENCİMİZ GELDİ

LGS sonucuna göre okulumuza 102 yeni öğrenci geldi.

2020-2021 öğretim yılına 102 lise birinci sınıf öğrencisi ile başlıyoruz. Açıklanan LGS sonuçlarına göre okulumuzu 102 öğrenci kazandı.

Türkiye genelinde kalabalık olan 8. sınıflar nedeniyle bu yıl okulumuza 102 yeni öğrenci aldık. Her yıl 2 sınıf olarak okulumuza başlayan lise birinci sınıflar bu yıl 3 sınıf olarak devam edecekler. Okulumuzu tercih eden lise birinci sınıf öğrencilerimizden İrem SANMA ve Yusuf Arslan SİRKECİ 95 diploma puanı ile okulumuza yerleşen en yüksek puanlı öğrenciler oldu. En düşük diploma puanlı öğrencimiz ise 70 olarak kayıtlara geçti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da okulumuzu yine kız öğrencilerin daha fazla tercih ettiği görüldü. Lise birinci sınıflarda 62 kız öğrenci okulumuzu tercih ederken erkek öğrencilerin sayısı 40'ta kaldı. 

Bu sonuçlara göre bu yıl okulumuzun öğrenci sayısı 34 artarak toplamda 359'a ulaştı.

Okulumuzu kazanan 102 yeni öğrencimize hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor, kendilerine okulumuzda başarılar diliyoruz. 

Kaynak: Okulun resmi internet sitesinden alınmıştır. İçeriğe ait yanlış veya eksik bilgilerden sitemiz sorumlu değildir.
Yorumlar(0)
Yorumunuz en az 10 karakter olmalıdır.(0)